Sarı Bisiklet Projesi

Eti Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi

2014 yılında Eskişehir’de başlayan ve 2015 yılında İstanbul’a taşınan Eti Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi ile sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve hareket etmenin en eğlenceli yollarından biri olan bisiklet kullanımını teşvik etmek hedefleniyor. 

Proje kapsamında ilkokul eğitimlerinden toplu sürüş etkinliklerine kadar çok çeşitli uygulamalar gerçekleştirilirken Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmaya çalışılan Eti Sarı Bisiklet Geri Dönüşüm Kampanyası her yıl daha da yaygınlaşarak devam ediyor. 

Bisiklet Geri Dönüşüm Kampanyası

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de kullanılmayan 2 milyon bisiklet atıl durumda bekletiliyor. Bu tespitten hareket eden Eti Sarı Bisiklet, kullanılmayan bisikletleri gün ışığına çıkarıp tekrar kullanıma hazır hale getirmek ve ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturmak amacıyla 2017 yılında Geri Dönüşüm Kampanyası’nı başlattı. 

Eti Sarı Bisiklet sponsorluğunda, Aktif Yaşam Derneği İktisadi İşletmesi tarafından hayata geçirilen kampanya kapsamında 2017 ve 2018 yılında toplanarak tamirle yenilenen bisikletler, Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenen aşağıdaki okullarda öğrenim gören ilkokul çocuklarına hediye edildi.

Bu sene daha fazla çocuğu bisikletle harekete ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla İhtiyaç haritası ile iş birliği başlatıldı. Samsun, Antalya ve Ankara’da belirlenen Geri Dönüşüm Noktaları’nda toplanıp yenilenen tüm bisikletler, yine Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenecek okullara hediye edilecektir.

Siz de kullanmadığınız bisikletinizi Samsun, Antalya ve Ankara’daki “ETİ Sarı Bisiklet Geri Dönüşüm Noktaları”na teslim edebilir, bir çocuğun bisiklet hayalini gerçekleştirebilirsiniz. 

Kampanyaya dahil edilebilecek bisikletlerin bakım ve onarıma elverişli olması çok önemli olmakla birlikte hurda niteliğinde ağır hasarlı ve kullanılamaz durumda olan bisikletlerin onarımı mümkün olamamaktadır.

Eti Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.etietieti.com/eti-sari-bisiklet-projesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.